В межах цієї акції харківські волонтери подарували більше тисячі подарунків дітям, що проживають поблизу лінії розмежування.

Акція «Олені святого Миколая» була започаткована громадською організацією «Українські рубежі». Завдяки ній діти, що проживають в так званій «сірій зоні», змогли отримати подарунки до зимових свят.

«Команда повезла подарунки 250 дітям до села Кадема та селища Миронівське, – розповіла  Євгенія Левінтштейн, співкоординаторка АКЦентру, – це Світлодарська дуга. Коли ми планували акцію, тоді ще не було загострення бойових дій. Але не відміняти же дитячі подарунки! Кожен з цих діток написав для нас листа, намалював малюнок та висловив своє побажання. Ми збирали подарунки зі всього світу. У нас в базі 1086 дітей з їх побажаннями. Ми заповнили всі списки завдяки харків’янам та нашим друзям з Німеччини, Іспанії, Америки, Ізраїлю, Великобританії, Молдови, Австрії тощо. Фактично, зі всього світу».

Крім того, подарунки висилали небайдужі люди з різних міст України – Києва, Чернігова, Кривого Рогу, Дніпра і навіть самого Горського. Збирали їх від дитячих закладів, шкіл, ліцеїв. Одна ІТ-фірма надала близько 200 подарунків. Активну участь в акції взяли й громадські організації –Харківська правозахисна спілка, Південний пост, «Харків з тобою» тощо.

«В Харкові відгукнулося багато людей, – додала вона, – є просто унікальні особистості. Серед них – Максим Власов, який приніс величезну кількість дитячих іграшок. При чому хороших і дорогих. І в кінці він нас вразив. У нас залишалися «незакритими» три пари роликів. А він їх купив. Це дуже чудово, я вважаю».

Кожного разу волонтери, навантаживши автомобілі подарунками, їхали до сірої зони. Там вони влаштовували святкові заходи для дітей, де ті вже отримали дарунки. «Я з «Оленями» їздила в Горське, Золоте, Тошківку і Петропавлівку, – зазначила Євгенія, – ми там провели дев’ять «ранків». Вони були дуже різними. Наприклад, в Горському ми відкривали міську ялинку, а потім проводили «ранок» більше ніж для 200 дітей. Хоча це важко. Не скільки нам, як дітям. Вони не встигали відчути свято, поспілкуватися, взяти участь в конкурсі. Та і роздача подарунків триває довго».

До цього діти писали листи зі своїми побажаннями. Згодом на їх основі волонтери складали списки. Тому кожен охочий міг на нього поглянути і зробити адресний подарунок для конкретної дитини.

«У дітей дуже багата фантазія, – розповіла Євгенія Левінштейн, – дуже різними були побажання. Окрім традиційних іграшок, які вони бачили в мультфільмах чи які є популярними серед дітей, було багато загадкових прохань. Наприклад, один хлопчик замовив маску коня. Дівчинка 10-11 років, яка живе неподалік лінії розмежування, є вболівальницею футбольного клубу Іспанії. Вона попросила іспанський прапор. Він приїхав з Іспанії. Так вже співпали обставини, що ми змогли це організувати».

За весь час проведення акції поступило більше 80 000 гривень на волонтерську картку. Ці кошти потім йшли і на подарунки, і на пальне, щоб можна було довезти їх до місця призначення. Було зібрано близько 1086 подарунків, які знайшли своїх власників. За словами волонтерів, акція «Олені святого Миколая» вийшла дійсно вдалою.

Юлія Гуш

Джерело: http://varta.kharkov.ua/news/city/1126964