В Харківській області стартував проект з ремонту та поставки устаткування для сільських шкіл.
5468

Про це розповіли представники Польського агентства міжнародної допомоги та ВО «Українські рубежі» під час своєї прес-конференції.

За їх словами, в межах даного проекту заплановано відремонтувати десять шкіл, де навчаються діти переселенців. Олексій Алмазов, віце-президент ВО «Українські рубежі» з гуманітарних питань, розповів, що в семи учбових закладах ремонт вже завершений. Передусім це були роботи з утеплення приміщень до зимового періоду. Для цього були відібрані школи, які передусім потребували ремонту. Заплановано, що на це буде витрачено 79500 доларів.

Крім того, в межах проекту 20 шкіл будуть забезпечені необхідним обладнанням. Для цього координатори промоніторили ситуацію в 24 школах, а також поспілкуватися з батьками та педагогами. Так вони змогли дізнатися, які є там нагальні потреби. Проте довелося вилучити деякі школи, забезпечити які не дозволило фінансування. Вже під час моніторингу стало зрозуміло, що окремі заклади знаходяться в несприятливому стані. Є потреба в елементарному – нових підручниках, стільцях та партах. Також потрібні були комп’ютери, проектори, мікроскопи, реактиви для уроків з хімії тощо. Всі ці списки згодом передадуть до Польщі.

Катаржина Шалбот, керівник регіонального відділення Польського центру міжнародної допомоги, розповіла, що їх організація проводить відповідні проекти у різних країнах світу. І допомога Україні як сусідній державі, де триває війна, є пріоритетним напрямком.

Оригінал: http://varta.kharkov.ua/news/city/1116381