Глинотерапия в Тошковке

Як же здорово приїжджати туди, де на тебе чекають! Нехай тільки на один день або навіть на кілька годин. Особливо, якщо ті, хто чекають – діти, що живуть на межі з війною.

МафияМи приїхали до Сєверодонецька вчотирьох на обласний Форум «Інтеграція ВПО та розвиток громад: Кращі практики». Зустрілися з колегами, познайомилися з тими, кого ще не знали, попрацювали з програмою інтеграції переселенців шляхом реалізції культурних і освітніх проектів – адже це якраз тема АКЦентра. Розповіли про свій досвід і послухали, що пропонують інші.

Презентация мобильных бригад на Форуме

Дякуємо організаторам форуму за хорошу організацію та можливість переночувати в готелі! Шкода повертатися відразу – адже до Тошківки і Золотого звідти рукою подати – всього година їзди! Ми не могли пропустити таку можливість.

Дорога

Наступного дня поїхали в Тошківку. Там, в місцевому клубі, волонтери зібрали дітей, протопили приміщення, спекли піцу – чекали в гості АКЦентр. Ми вийшли з жовтого волонтеровозіка і почали вивантажувати подарунки: крім звичайної гуманітарки і зошитів нам вдалося нарешті зібрати і привезти пару комп’ютерів для підлітків, які вже встановили в клубі. Старенькі, але працюють! Нас зустріли дуже радісно – обнімашкі, розпитування, а потім місцеві волонтери разом з батьками швидко витягли столи, організували простір, і почалася робота.

Глинотерапия

За 3 години в Тошківці ми встигли провести кілька занять з групами різного віку з глинотерапії, кілька разів зіграли з підлітками в «Мафію», а потім і діти молодшого віку сіли за ігровий стіл: «Ми теж хочемо!»

Играем в Мафию

З тими, хто чекав своєї черги, пограли поки в «Діксіт» – дуже красива гра на розвиток асоціативного мислення! І навіть провели маленьке заняття «Урок поезії».

Диксит

Діти в Тошковці чудові: оченятка горять, їм все цікаво. Бажань – море: навчитися фотографувати – потрібен справжній фотоапарат! Навчитися працювати на комп’ютері! І створити свій молодіжний клуб, і частіше займатися з професіоналами …

Лепка

У них дуже непросте життя – 3 роки бойових дій поблизу! У багатьох підвищена тривожність, затаєні в глибині страхи. І бідність, і розлади в сім’ї … І гуртків, розвиваючих занять замало – нікому вести. Вивезти б їх влітку в гарний табір, на природу, з добрими вожатими, тренерами, психологами. Це було б велике діло!

глинотерапияКатя ведет глинотерапиюЖелания

Попрощалися з Тошківкою, пообіцяли приїхати ще – і вирушили в Золоте: там теж чекають діти і дорослі.

Золотое

Знову «Мафія» та Глинотерапія. Правда, часу залишалося зовсім замало. Але нічого, ми ж приїдемо ще!

Дети с тетрадками

Місцевий волонтер Олена Винокурова написала вдячний пост: «Сьогоднішній день приніс нам сюрприз – до нас приїжджали наші добрі друзі з АКЦентра м.Харкова. Старші втекли на МАФІЮ і було їм велике щастя! (Це за емоційними розповідями).
Але не всім же бути гравцями! Мені пощастило брати участь і спостерігати за таїнством глинотерапії … Заворожуюче і дуже цікаво! »

МальчикРадостьСердце

Цей виїзд мобільної бригади АКЦентра був волонтерським. Дякуємо нашим партнерам “Unicef Ukraine”, завдяки яким ми зможемо в квітні ще раз поїхати з майстер-класами та психологічною допомогою туди, де на нас чекають діти!

Дракончик

Автор – Інна Ачкасова

http://accentre.org.ua/