У 2017 році ВО «Українські рубежі» відкрило нові відокремлені підрозділи в Сєвєродонецьку, Золотому, Тошківкі Луганській області.

Протягом 2017 року були реалізовані наступні проекти:

«Екстрена гуманітарна допомога цивільному населенню Авдіївки»

Лютий 2017

Донори – CF «Nova Ukraine», США, фандрайзинг

Всі співробітники брали участь в реалізації проекту на волонтерських засадах

Географія проекту: Авдіївка і села: Ластівчине, Уманське, Веселе, Орловка Донецької області.

Бенефіціари проекту: діти з особливими потребами, жителі найбільш постраждалих і малодоступних районів, постраждале місцеве населення і ВПЛ.

В кінці січня – початку лютого Адіївка, селище примикає до контактної лінії в Донецькій області піддався масованому обстрілу з артилерії і систем залпового вогню. Були зруйновані житлові будинки, школи, медичні установи. Авдіївка залишилася, без води, тепла, електроенергії. Гуманітарна ситуація стрімко погіршувалася в зв’язку з тим, що обстріли не припинялися їм піддалися і пункти видачі допомоги, один зі співробітників що її надавали загинув.

Експрес дослідження потреб, з залученням місцевих волонтерів, показало, що найбільші потреби в примусах, що працюють на рідкому паливі, поліетиленовій плівці, теплому одязі, продовольстві.

Відокремлений підрозділ ВО «Українські рубежі» в м. Харків (АКЦентр) організував терміновий збір коштів для постраждалих.

На заклик про допомогу відгукнулися партнери з США: CF «Nova Ukraine», які терміново перевели 1 000 $ на рахунок.

Також надходила допомога від приватних донорів, як фінансова, так і в натуральній формі. За приблизними оцінками на загальну суму близько 1 000 $.

Це дозволило здійснити термінові необхідні закупівлі та організувати три поїздки для дистрибуції допомоги і надання психологічної допомоги постраждалому населенню.

Загалом постраждалі сім’ї отримали:

Прімусів- 100 шт.

Плівка поліетиленова – 1200 кв. м

Хліб – 100 буханок

Набори продуктів і гігієни (крупи, консерви, соняшникова олія, миючі засоби, памперси) – 300 шт.

Дистрибуція теплого одягу здійснювалася постійно.

Так як В самій Авдіївці вже працювало кілька гуманітарних організацій, волонтери ВО «Українські рубежі» зосередили свої зусилля на те, щоб досягти віддалених населених пунктів, в яких допомогу ніхто не чинив.

Крім того, допомога була доставлена ​​в Авдіївcкій інтернат, який вже кілька разів отримував підтримку від ВО «Українські рубежі».

У зв’язку з припиненням масованих обстрілів, стабілізацією ситуації та запуском систем життєзабезпечення, проект був закінчений, підготовлений звіт, він спрямований донорам.

“Сприяння адаптації, інтеграції у місцеві громади та розвитку творчих здібностей у дітей та їхніх піклувальників у Центрах підтримки сім’ї мм. Харкова, Ізюма та Святогірська”

Донор – UNICEF

терміни проекту – 1 лютого – 31 жовтня 2017 року

Загальний бюджет проекту – 2 145 000 грн.

З них надано UNICEF – 1 920 000 грн.

Під час реалізації проекту були досягнуті наступні результати.

Програмне завдання 1.

Щонайменше 6 000 дівчат, хлопчиків та їхніх піклувальників у трьох Центрах підтримки сім’ї протягом 9 місяців отримують безкоштовні інформаційні,  юридичні послуги та консультації з соціальних питань, профілактичні послуги та/або необхідну інформацію.

Були досягнуті наступні показники.

Кількість бенефіціарів, що отримали послуги інформаційної підтримки та психосоціальної допомоги в будь-якій формі в трьох центрах підтримки сім’ї (ЦПС)

Унікальних беніфіціарів –   6 056 осіб;

Нових беніфіціарів – 1 062 особи;

Всього відвідувань – 25 716.

Кількість дітей та дорослих, що систематично відвідали освітні та культурні заходи ЦПС:  лекції, тренінги, заняття:

Унікальних беніфіціарів –   5 692 осіб;

Нових беніфіціарів – 646 осіб;

Всього відвідувань – 16 926.

Кількість дітей та дорослих,  які  щомісяця здобуватимуть знання про важливі питання захисту і безпеки, у т.ч. про мінну небезпеку, правила належної гігієни, здоровий спосіб життя, а також про способи уникнення насильства:

Унікальних беніфіціарів –   1 191 осіб;

Нових беніфіціарів – 309 осіб;

Всього відвідувань – 3 697.

Кількість учасників та відвідувачів масових заходів, а саме дитячих свят, фестивалів, екскурсій у театри та музеї, що організовали Центри – 1721 осіб (898 дітей та 820 дорослих)

Програмне завдання 2:

Щонайменше1000 жителів сірої зони отримали психосоціальну підтримку за допомогою мобільного охоплення; щонайменше 1500 дітей з цих громад візьмуть участь в освітніх та культурних заходах.

Були досягнуті наступні показники.

Кількість мешканців – ВПО та місцевого населення – у «сірій зоні» Донецької та Луганської областей, поблизу лінії розмежування конфлікту, що отримали психологічну, соціальну та інформаційну підтримку:

Унікальних беніфіціарів –   2 439 осіб;

Нових беніфіціарів – 2 439 осіб;

Всього відвідувань – 3 865.

Кількість проведених виїзних групових психологічних тренінгів:

121 психологічний тренінг.

Кількість проведених індивідуальних консультацій з психологічних, соціальних, юридичних питань: 175 консультацій.

Кількість проведених творчих майстер-класів для дітей або дитячих розвиваючих занять, святкових заходів тощо: 147 заходів.

Кількість дітей, що отримали освітню та культурну підтримку шляхом проведення тематичних свят, ігр, занять та майстер-класів: 1 309 осіб (824 дівчинки та 794 хлопчика)

Кількість сімей, які отримали гуманітарну допомогу у вигляді шкільного приладдя, одягу, необхідних речей:

637 осіб.

Проблеми/труднощі, що виникли в період реалізації проекту:

В період проекту ми працювали в налагодженому ритмі. В нас сформувалося постійне коло відвідувачів, що приходять на різні заняття Центрів Підтримки Сім’ї. Ми сприяємо налагодженню міцних дружніх зв’язків між представниками місцевої громади та ВПО, сприяємо підвищенню конкурентоспроможності ВПО на ринку праці, розвиваємо творчі здібності дітей та підлітків.

Що до другої частини проекту — «Психосоціальна підтримка мешканців сірої зони шляхом виїзних бригад», ми побачили, що один виїзд мобільної бригади на місяць дуже замало. В населених пунктах «сірої зони» важка ситуація з психологічним станом людей, часто трапляються випадки домашнього насильства в сім’ях, потрібна цілеспрямована робота в цьому напрямку — тренінги за методикою ICDP тощо.

Нашу Центри Підтримки Сім’ї не зупиняються, а подовжують свою роботу на волонтерських засадах. Ми шукаємо донорів для того, щоб зробити цю роботу більш стабільною, розвиненою та ефективною.

«Зимовий освітньо-адаптаційний Кінотабір для підлітків 2018»

Проект «Зимовий освітньо-адаптаційний Кінотабір для підлітків» з прикордонних територій» був реалізований в період з листопада 2016 по січень 2017 року і профінансований посольством Австрії в Україні. Проект здійснювався відокремленим підрозділом ВО «Українські рубежі» в г. Харьков (АКЦентр).

У листопаді та грудні 2016 року співробітники і волонтери АКЦентра виконали наступну підготовчу роботу для здійснення проекту

  1. Був оголошений і проведений конкурс на участь в «Зимовій кіношколі» АКЦентра, в результаті якого були відібрані 4 команди дітей та підлітків з Горського, Тошківка-1, Сєвєродонецька Луганської області та Кривий Луки Донецької області.
  2. Була знайдена і заброньована готель для проживання учасників проекту – дітей і дорослих супроводжуючих, внесена попередня оплата. ( «Квартира 22» за адресою Харків, Московський проспект, 36.
  3. Була внесена попередня оплата за обіди учасників проекту в ресторані «Ліверпуль».
  4. Були орендовані приміщення для занять.
  5. Викладачі кіношколи написали план занять і зробили презентації. Також була досягнута домовленість з Оперним театром, екскурсоводами, провідними майстер-класів про організацію програми вечірнього дозвілля дітей та підлітків.
  6. Було закуплено необхідне обладнання: 4 камери для 4 груп учасників, кронштейн з кріпленням для проектора.
  7. Були закуплені і завезені в готель продукти для сніданків і вечерь учасників, а також продукти для кава-брейків під час занять.

3 січня 2017 року вранці приїхали учасники проекту (18 дітей і 4 дорослих з 4 населених пунктів Луганської та Донецької областей), відбулося відкриття «Зимової кіношколи». З 3 по 9 січня пройшли заняття.

Знято кілька роликів і фотографій, які висвітлюють хід проекту:

https://www.youtube.com/watch?v=xgrBICvgjwM&feature=share

https://www.youtube.com/watch?v=-y-N_xUvzuE&feature=youtu.be

Ролики змонтовані харківськими підлітками, учнями кіношколи АКЦентра. Вони ж, разом з дорослими викладачами кіношколи, передали знання своїм ровесникам з Луганської та Донецької області. Це дуже цікавий досвід – для тих, і для інших.

9 січня ввечері учасники від’їхали додому.

Всім учасникам скомпенсований проїзд.

Відкриття проекту висвітлювалося в ЗМІ

http://newsroom.kh.ua/news/v-harkovskom-akcentre-startovala-kinoshkola-dlya-detey-iz-ato

http://www.mediaport.ua/v-harkove-nachala-rabotu-kinoshkola-dlya-detey-iz-zony-ato

«Надання психосоціальної підтримки постраждалому населенню м Балаклеї і населених пунктів Балаклійського району, які постраждали в результаті пожежі на складі боєприпасів у 2017 році».

Донор – ЮНІСЕФ

Партнер – Києво-Могилянська академія

3 березня 2017 року поблизу міста Балаклія, районного центру Харківської області почалася пожежа на складі боєприпасів. Вона супроводжувалася потужними вибухами. Була здыснена евакуація населення прилеглих територій.

У 10-кілометрову зону ураження потрапили 36 тис. Чоловік, п’ять будинків в Балаклії були зруйновані, більше 300 – пошкоджені. Вже 24 березня більшість евакуйованих жителів Балаклії повернулися додому.

Відразу ж психологи АКЦентра виїхали на місце для оцінки стану постраждалого населення та надання психологічної допомоги.

У квітні-травнем 2017 року за підтримки ЮНІСЕФ був реалізований проект з надання психосоціальної підтримки місцевого населення.

В ході реалізації проекту, були створені дві бригади психологів, вона з них була сформована психологами і фахівцями АКЦентра (відокремлений підрозділ ВО «Українські рубежі» в м. Харків), у другу запрошені фахівці Києво-Могилянської Академії.

Всі мобільні бригади базувалися в м. Харків, надавали психосоціальну допомогу в школах і дитячих садках міста Балаклеї методом польових виїздів.

Мобільна бригада АКЦентра в складі 2 психологів, 2-х арт-терапевтів та ігротехніка відпрацювала з дітьми та викладачами по 6 годин на наступних закладах:

Балаклійське дошкільний навчальний заклад № 1 «Світлячок»,

Балаклійське дошкільний навчальний заклад № 4,

загальноосвітня школа I-III ступенів № 1 с. Андріївка

загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 с. Андріївка

Пришибський навчально-виховний комплекс,

Яковенковська загальноосвітня школа,

Балаклійське дошкільний навчальний заклад № 10.

Мета: ліквідація психологічних наслідків травми у дітей та вчителів у навчальних закладах Балаклеї і Балаклійського району шляхом проведення арт-терапевтичних майстер-класів, розвиваючих ігор та психологічних тренінгів і консультацій.

Було проведено ряд заходів (психологічні тренінги, тренінги з глинотерапії, майстер-класи з Петриківського розпису та виготовлення ляльок-мотанок, ігри, індивідуальні консультації). Дітям були роздані футболки і зошити від ЮНІСЕФ та гуманітарна допомога у вигляді книг, прописів, роздавальних матеріалів. Виїзди здійснювалися двічі на тиждень протягом двох місяців.

Мобільна бригада Києво-Могилянської академії в складі 5-ти осіб (4 тренера-психолога і 1 водій) двічі на тиждень виїжджала для проведення тренінгів з педагогами педагогічного коледжу та 6-ти загальноосвітніх шкіл та приміських сіл Балаклія, вихователями дошкільних установ.

Мета: зменшення стресових проявів і реакцій, допомога у використанні навичок та інструментів роботи, яким вони були навчені раніше на тренінгах по психосоціальної підтримки.

Один раз в два тижні проводилися тренінги для батьків учнів та вихованців дошкільних установ з метою ознайомлення з методиками проведення розвиваючих занять для дітей.

Проводилися супервізійний зустрічі для педагогів і психологів для підтримки результатів і корекції психоемоційного стану.

Тренінги та супервізійний зустрічі проходили на базах

Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2,

Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6,

Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3,

Вербівського дошкільного навчального закладу,

Яковенківской загальноосвітньої школи I-III ступенів,

Новогусаровского навчально-виховного комплексу,

ГУСАРІВСЬКИЙ загальноосвітньої школи I-III ступеня,

Балаклійського відділення комунального закладу “Харківська гуманітарно-педагогічна академія”

Під час виїздів були охоплені такі категорії населення:

– Учні і вихованці

– Адміністрація

– педагогічний персонал та інші співробітники

– батьки і опікуни

– практичні психологи

Всього за час 2-місячного проекту в результаті роботи 2-х команд психосоціальну допомогу і підтримку в Балаклійському районі отримали 2615 беніфіціари, серед яких 1301 дитина і 1312 дорослих (педагогів, батьків, психологів і представників адміністрації).

«Олені святого Миколая 2018»

Проект здійснювався з листопада 2017 року по січень 2018 року.

Всі кошти на проект отримані шляхом фандрайзингу.

Співробітники проекту здійснювали свою діяльність як волонтери.

Географія проекту:

Населені пункти Луганської та півночі Донецької областей, що примикають до лінії розмежування сторін.

Метою проекту була психосоціальна і гуманітарна підтримка для дітей, які проживають на території, яка піддається постійній небезпеці обстрілів.

Були зібрані листи дітей, які вони писали Святому Миколаю з побажаннями подарунків до Різдва. Після цього листа були вони були опубліковані, і почався збір подарунків і засобів для їх закупівлі. У кожного потенційного донора була можливість допомогти адресно, конкретній дитині, або внести свій вклад в будь-якій формі. Подарунки були розсортовані, упаковані, доставлені до місця дистрибуції і вручені бенефіціарам.

Крім того, в кожній локації силами фахівців та волонтерів були організовані театралізовані вистави для дітей.

Було отримано 1630 листів від дітей, що живуть уздовж лінії розмежування, – Святому Миколаю. Вони були оцифровані, складена «Таблиця дитячих бажань», посилання на неї опублікована на сторінці проекту в мережі інтернет.

Нам прислали нам 1475 адресних подарунків, а ще 155 були закуплені на гроші, які були отримані карту, на рахунок, отримані готівкою.

Було отримано понад 300 посилок і доставок “Новою Поштою” з 49 міст і селищ України, Канади, США, Іспанії, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Мексики і Монако.

Команда проекту розшукувала, поки не знаходила, кожний відсутній подарунок перед кожним виїздом – яким би незвичним він не був. Можна згадати Японські та Американські солодощі, прапор Німеччини, зелена обтягуюча сукня на 12-річну дівчинку з невідомим розміром, годинник з зозулею … Фігурку Джека Горобця так і не знайшли. Замінили піратським кораблем з фігурками піратів.

Гарантовано діти НЕ отримали тільки гіроскутеров і айфонів. Все інше, навіть найнеймовірніше – нам прислали!

На Карту Приватбанку 4149 4378 5177 2507 і на рахунок ВО «Українські рубежі» за ці 2 місяці прийшло 192 791 UAH. Ще 57 000 нам дали готівкою.

За час проекту Олени зробили 5 виїздів в 22 населених пункти на 3 машинах кожен раз. На пальне пішло 29009 грн. Ще 3180 грн. пішло на терміновий ремонт машин.

На покупку подарунків (іграшок, спортінвентарю, фруктів і солодощів) ми витратили 160 969 грн. Близько 6 000 пішло на логістичні витрати. Була покрита оренда офісу проекту та комунальні платежі за грудень. У нас залишилося 27 000, за згодою донорів решту коштів будуть спрямовані на підтримку офісу АКЦентра в січні і лютому і поїздки мобільних бригад психосоціальної підтримки в населені пункти, що примикають до контактної лінії.

Особлива подяка:

Sapronov Yuri, завдяки Вашій посаді допомагати Оленям захотіло багато нових людей! Дякуємо!

Alesya Skalozub, Ви – Оленяча легенда, бо зробили те, у що ми самі не вірили!

Анна Гордієвська, ми вдячні Вам, як і 40 дітей, які отримали чудові подарунки від Вашої родини!

Спасибі Mykhaylo Kobtsev і всій команді за солодкі подарунки та допомогу в доставці!

Дякую новим Оленям, поїхали з нами на своїх навантажених подарунками машинах до дітей через все блокпости, ніч, негоду -Dominique Rouvinet, Андрій Полішоп, Вадим Фаріон, Олена Швидка

БФ “Харків з тобою” – ви ще раз проявили себе як справжні друзі!

Спасибі відважним дівчатам-фотографам, які відобразили результат – славні щасливі обличчя дітей: Alena Grom (Олень Грім!) І Анна Гін.

Andrey Volokita і Anna і Рудольф Гельфанд, Ірина та Костянтин Шпита, Анастасія та Віталій Рутус, Marichka Kolomiiets, Vladimir Tsoi, Тарас Рейка,

MobyDev, Playtech Kiev, Videal, Київміськбуд, Нафтогаз України – Naftogaz, Корпорація “Ранок”, Ранок Креатив, NIX Solutions Ltd, Formula Estate, Limited Liability Company, TOKA Ukraine, Гімназія “Очаг”, Школа № 2, комунальна установа Люботинський інтернат “Дивосвіт” та багато-багато-багато інших – величезна подяка!!!