З 3 по 9 січня в АКЦенрі проходив фантастично прекрасний проект “Зимова кіношкола”. Це стало можливим завдяки підтримці Посольства Республіки Австрія в Україні, яке надало фінансування на проведення проекту.

Що ж за проект “Зимова кіношкола”?

3 січня до Харкова приїхали 4 команди дітей з Тошківки, Горського, Сєвєродонецька та Кривої Луки. Саме ці команди перемогли в конкурсному відборі, вчасно надіславши мотиваційні листи та творчі роботи.

АКЦентр, а особливо викладачі та учні нашої кіношколи зустріли дітлахів, і відразу ж почалися заняття. Адже всього за 7 днів студентам кіношколи потрібно було познайомитися з професіями кінорежисера і журналіста, сценариста і оператора, актора і монтажера. І не тільки познайомитися, але й зняти свій перший фільм!

А ще ж треба подивитися на Харків, побувати в театрі, сходити наекскурсію, познайомитися і поспілкуватися з новими друзями … Як всевстигнути?

Почали з документальної журналістики і всі разом зняли загальну роботу -Самопрезентацію кожного з учасників.

Однією з цікавих особливостей проекту стало те, що учні кіношколиАКЦентра, які займаються зйомкою фільмів вже цілий рік, впершеспробували себе в ролі викладачів: вчили тримати камеру і вибудовуватикадр, давали поради з написання сценарію, знімали разом зі своєю групою,монтували відзнятий матеріал… Вони передавали знання ровесникам, і цеще більше мотивувало дітей – і тих, і інших!

Учителя

Ось які ролики вийшли у хлоп’ят!

Гірське

Сєвєродонецьк

Крива Лука

В останній день відбувся загальний перегляд фільмів, підлітки апплодувалиодне одному, кожен отримав сертифікат про участь в проекті і кожнакоманда отримала у подарунок справжню відео камеру, щоб продовжуватизайматися вдома.

Общий просмотр фильмовЗаключительный тренинг

Прощання було важким – підлітки дуже прив’язалися один до одного,встигли подружитися!

Але попереду нові фільми і нові зустрічі. У Кривій Луці вже щосили кипитьробота.

Кривая Лука продолжение проекта

Автор – Інна Ачкасова

Українські Рубежі – Акцентр